İADE ŞARTLARI

Kargo ve iade şartları nelerdir?

newbutix.com, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm illere verdiğiniz her 200 ₺ ve üzeri siparişlerde UPS Kargo firması aracılığı ile ücretsiz kargo servisi sunar. İade/değişim taleplerinizde üründen kaynaklı olsun olmasın (koşulsuz) iade ve değişim gidiş-geliş(1 değişim ile sınırlıdır)  kargo bedeli newbutix.com' a aittir. Çoklu Ürün Alımlarında, Bir ya da daha Fazla ürün iade edilmesi sonrasında toplam alışveriş tutarı 150 ₺ Altında kalıyorsa normal kargo bedeli iade ürünlerin iade edilecek tutarından mahsuplaşılarak kalan tutar alıcıya iade edilir.İade ve Değişim Ürünleriniz Kargo Şubesine gitmeden adresinizden teslim alınır.VİP hizmet newbutix.com müşterilerine ücretsiz sunulmaktadır.Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri Faturamızın arka yüzünde bulunan iade ve değişim formundaki F7V990 Müşteri Kodu ile UPS  firması ile göndermeniz gerekir.UPS firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri newbutix.com tarafından karşılanmamaktadır. Bu durumlarda kargo ücretini ürünü gönderirken ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı kargo firmamızdan indirimli tutar ile müşteri numaramız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürün gönderildiği gibi tüm aksesuarlar ve ambalajlı olarak gönderilmesi gerekmektedir.Ürün tarafımıza ulaştığında Kapıda Nakit ödemeli ya da eft ve havale işe alışveriş yapmış  müşterilerimiz İade formumuzdaki İban kısmını doldurması gerekmektedir.Kredi Kartı,Ödeme Linki ile alışveriş yapan müşterilerimizin İban numaralarını yazmalarına gerek yoktur. İdadeler Kapıda nakit ve eft-havale ise belirtilen iban numarasına,kredi kartı ise alışveriş yapılan kredi kartının bankasına hiçbir kesinti olmaksızın iade edilecektir.

Newbutix.com Müşterilerine Gönül Rahatlığıyla Alışveriş İmkanı Sunmak amacıyla Sürekli Yenilikler geliştirmekte ,sizlerden gelen talepleri değerlendirmekte ve uygulamaktadır.

 

UPS Ücretsiz Gönderim Müşteri Kodu:F7V990

 

*Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır.

 

* Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili  [email protected]  adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

 

UPS Kargo Müşteri Numaramız:  (F7V990)

 

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

newbutix.com' dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız, kullanmamak şartıyla elinize ulaştıktan sonra yedi (7) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminin yapılabilmesi için iade edilecek ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir. Bundle (Birden fazla ürünün bir arada gruplanıp tek seferde satılması) ürünlerde ürünler tek başına iade edilemez, hepsi birlikte iade edilmelidir.

İade işleminizi başlatabilmek için iletisim@newbutix.com mail adresimizden, +90 850 888 60 90 telefon ve +90 545 252 52 43 Whatsapp numaramızdan yada faturanızın arka yüzündeki iade & değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile beraber bize gönderilmelidir.

İade etmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; faturanızın tüm nüshalarını da kargo paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iade tutarlarından KDV ve diğer yasal giderler düşülerek iade yapılacaktır.

İade işlemi ne zaman yapılır?

 

İade etmek üzere newbutix.com' a göndermiş olduğunuz siparişiniz önce "Kalite Kontrol Departmanı" tarafından kontrol edilir. İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size otomatik bir bilgi e-postası gönderilir ve ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınızın bankasına  iade edilir.

İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

newbutix.com' dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla yedi (7) gün boyunca değişim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Değişim işleminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir. Bundle (Birden fazla ürünün 5 ya da üzeri  bir arada gruplanıp tek seferde satıldığı) ürünlerde ürünler tek başına iade edilemez, hepsi birlikte iade edilmelidir.

Değişim işleminizi başlatabilmek için [email protected] mail adresimizden, +90 850 888 60 90 telefon ve +90 545 252 52 43 Whatsapp numaramızdan ya da faturanızın arka yüzündeki iade & değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak, değişim yapmak istediğiniz ürün/ürünler ile beraber bize gönderilmelidir. Değişim için talep etmiş olduğunuz ürün/ürünler rezerve edilmemektedir, değişim için gönderdiğiniz ürün/ürünlerin kontrolünden sonra talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut ise değişimi gerçekleştirilmektedir. Talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut değilse talebinize göre alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza para iadeniz yapılabilir veya iade edilecek tutar kadar hediye çeki tanımlanabilir bu şekilde istediğiniz zaman bu hediye çekini site içerisinde kullanabilirsiniz.  Ürün bize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde değişim işleminiz yapılarak yeni siparişleriniz kargoya teslim edilerek işleminiz tamamlanır. Tahmini teslimat süremiz iş günü üzerinden hesaplandığı için belirtilen süreye hafta sonu ve resmî tatiller dahil değildir. Bu süreler arasında vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Değişim işlemi gerçekleştirmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; faturanızın tüm nüshalarını da kargo paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir.

 

İade/ Değişim için ne kadar ücret ödemem gerekir?

 

 

Newbutix.com' dan Satın almış olduğunuz ürünler için kullanılmamış olması, etiketinin üzerinde ve faturası olması şartıyla 7 gün içerisinde değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz. Ürün veya ürünleri faturanızın arkasında yer alan iade ve değişim formu ile formda yazan adresimize anlaşmalı olduğumuz UPS Kargo ile F7V990 KODU ile göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo şirketlerinden tarafımıza karşı ödemeli gönderilmiş kargolar kabul edilmemektedir. Farklı kargo şirketi ile gönderilen ve yüksek çıkan kargo bedellerinden şirketimiz mesul değildir. Bu durumda fazla tutar müşteriye iade edilecek tutardan düşülecektir.

 

Değişim ve iade işlemlerinde kargo ücretleri alıcıya aittir. Anlaşmalı kargo ücretimiz 11,99₺’ dır. Değişim için göndereceğiniz,Newbutix'e GELİŞ kargo ücreti newbutix.com'a ait,Değişim Sonrası Müşteriye Dönüş Kargo Ücreti Alıcıya Aittir.Üründen Kaynaklı İadeler Harici,Tüm İade gönderileri için Göndereceğiniz kargo ücreti Alıcıya(Müşteri) Aittir.

Değişim ve İade İşleminizi adresinizden çıkmadan evinizden yapabilirsiniz.

 

*Ürünleri denemeden yıkama yapmayınız.

* Değişim ve iade işlemlerinde fatura gönderilmesi zorunludur.

* Kampanyalı ve özellikle belirtilen ürünlerde değişim ve iade işlemi bulunmamaktadır.

 

Değişimler size dönüş için tekrar kargoya verildiğinde kargo ücreti Alıcı tarafından anlaşmalı olduğumuz tutar üzerinden  karşılanmaktadır.

 

Değişim işleminin gerçekleşebilmesi için ürünlerin satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekmektedir. Ürünlerin gönderilirken teslim edilen ambalajları içerisinde, varsa tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış, hasar görmemiş, etiketi kopartılmamış, ütülenmemiş, yıkanmamış olması gerekmektedir.

 

Bu özelliklere uymayan ve tekrar satılabilirliği kaybolan ürünler, kargo masrafı alıcıya ait olmak üzere geri gönderilecek ve değişim veya iade işlemi yapılmayacaktır.

 

Tarafımız gönderilen ürünler gerekli kontrollerden geçtikten sonra en az 3 iş günü içerisinde işleminiz yapılmaktadır.